Haber

?Arnavutluk Parlamentosu’nda Başbakan Rama’nın FBI ile ilişkisi ele alındı

Arnavutluk Parlamentosu’ndaki oturumda, ABD’de tutuklu bulunan ve yolsuzluktan yargılanan eski Federal Soruşturma Bürosu (FBI) yetkilisi Charles McGonigal ile yakın temas halinde olan Başbakan Edi Rama hakkında gensoru önergesi verildi. , tartışıldı.

Güvensizlik sorusu ana muhalefetteki Arnavutluk Demokrat Partisi’nin (PD) milletvekilleri tarafından verildi.

Muhalefet partisi milletvekilleri, eski FBI yetkilisiyle yaptığı görüşmelerin medyada yer almasının özel mi yoksa resmi mi olduğu konusunda Rama’dan açıklama talep ettiler.

“Benimli bir ilgisi yok”

Rama, muhalefetin iddialarına ve tartışma taleplerine yanıt vererek, bunları ABD’de bir mahkeme sürecini siyasi olarak kullanmaya yönelik çaresiz bir girişim olarak tanımlayarak, “Bunun Arnavut devleti, Arnavut hükümeti veya kişisel olarak benimle hiçbir ilgisi yok” dedi. söz konusu.

Eski Arnavutluk Başbakanı ve PD Yardımcısı Sali Berişa, tarihte ortak bir ülkenin “özgür dünyaya ve NATO’ya liderlik eden bir ülkenin baş istihbarat görevlisini yozlaştırmasının” emsalsiz olduğunu söyledi.

Rama’nın eski FBI yetkilisi McGonigal ile görüştüğü iddia ediliyor

Basına yansıyan bilgilere göre Rama’nın eski FBI yetkilisi McGonigal ile görüşmelerde bulunduğu öne sürülüyor.

ABD Adalet Bakanlığı Ocak ayında, eski bir FBI üst düzey istihbarat karşı istihbarat görevlisinin, bir Rus oligarkın ABD yaptırımlarını atlatmasına yardım ettiği için tutuklandığını bildirdi. ???????

McGonigal, kara para aklama, kara para aklamaya teşebbüs, geliri gizleme, yanlış beyan ve belge veya bilgileri tahrif etmekle suçlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu