Haber

Can Gürses’ten Oğuzhan Uğur’a tepki: ‘Yalan söylüyorlar’

Millet İttifakı’nın Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Oğuzhan Uğur’un sahibi olduğu Babala TV’de yayınlanan “Mevzular Açık Mikrofon” programına konuk oldu. Burada Kılıçdaroğlu’na soru soran bazı vatandaşların yalan söylediği iddiaları gündeme geldi. Y azer Can Gürses, “Ben AK Partili değilim ama Ak Parti’den çıktı” gibi haberlerin yapılmamasını talep eden Oğuzhan Uğur’a tepki gösterdi.

‘Sorumluluk alıp gelmeselerdi bu programın şikayetçi olduğumuz kanal programlarından bir farkı olmayacaktı’

Oğuzhan Uğur’un sahibi olduğu Babala TV’de yayınlanan Konular Mikrofon Açık adlı programın 15. bölümüne Millet İttifakı’nın Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu konuk oldu.

Muhalif izleyicilerin katılıp soru sorabildiği programda, formatı gereği bazı vatandaşların gerçek dışı bilgiler paylaşması gündem oldu. Birçok internet sitesinde soru soranlara ait haberler çıktı. Bu duruma tepki gösteren Oğuzhan Uğur, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Uğur’un paylaşımı şöyle: Muhalif medyaya çağrımdır. Lütfen programımıza katılan ve soru soran Ak Partili arkadaşlarımıza “Ben Ak Partili değilim ama Ak Partili de değilim” gibi başlıklar atarak daha fazla hakarete vesile olmayınız. Sorumluluk alıp gelmeselerdi bu programın şikayet ettiğimiz tv kanal programlarından bir farkı olmayacaktı. İyi ki gelmişler, iyi ki sormuşlar. Sana yalvarıyorum.”

‘Bahsettiğin bu gençler herkesin önünde böbürleniyor’

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan yazar Can Gürses, Oğuzhan Uğur’un muhalif basına hitaben yaptığı paylaşımını sert şekilde eleştirdi.

Can Gürses, paylaşımında şuna dikkat çekti: ‘Bu bahsettiğiniz gençler alenen saçmalıyor, hatta AKP Gençlik Kolları’nda çalışan biri bile topal tavırlarla misafire hakaret ediyor. Üstelik bu tür bir tavır hükümet tarafından ‘tezci’ olarak nitelendiriliyor… Bu arkadaşların kendi şartlarında bu eki aldıkları ve milyonlarca kişinin izleyeceği bir programın ardından saçmalıklarını göze aldıkları aşikar.. Neden ve nasıl bu kadar rahat konuştukları belli. . O yüzden aldıkları bu şeye ‘sorumluluk almak’ denilemez… Bir şey aldılar ama onun adı sorumluluk değil. Küfür kısmını biz bilmeyiz, kişinin insiyatifindedir… Eski yayınlarınızda çokça kullandığınız bir jargondur. Yerinde kullanıldığında şiirle ilgili olabilir, aslında kimsenin bu konudan rahatsız olması mümkün değil. Ancak bunları ifşa etmek de sonuna kadar insanların hakkıdır…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu