Haber

Diyarbakır’da acil yıkılacak binalar için enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor

Diyarbakır’da acil yıkılacak binalar için enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor

DİYARBAKIR – Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Diyarbakır’da yıkılacak ve ağır hasar görecek binaların yıkım çalışmaları sürüyor.

6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden etkilenen Diyarbakır’da hasar tespit çalışmaları tamamlandı. Buna göre Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü 4 bin 612 binada ağır hasar, 3 bin 428 binada orta hasarlı ve 45 bin 245 binada hafif hasarlı tespit etti. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle acil yıkım kararı alınan kentteki 14 binada yıkım ve moloz kaldırma çalışmaları devam ediyor.

24 Şubat’ta başlayan yıkım çalışmaları kapsamında Yenişehir ilçesindeki Galeria Sitesi’nin A, C ve D bloklarındaki yıkım çalışmaları geçtiğimiz günlerde tamamlandı ve enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, Bağlar ilçesi Pir Şamil Mahallesi’nde acil yıkım kararı bulunan Emek Sokak ve Karacadağ Sokak üzerindeki binaların yıkım ve moloz kaldırma çalışmalarını sürdürüyor.

Yıkılan binalardan çıkan molozlar Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Dokuzçeltik Mahallesi’nde bulunan Hafriyat Depolama Alanı’na naklediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu