Ekonomi

Erzurum İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2023 Yılı 4. Olağan Toplantısı Yapıldı

Erzurum İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2023 4. Olağan Toplantısı, Vali Yardımcısı Mustafa Berk Çelik başkanlığında Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ETSO) gerçekleştirildi.

Vali Yardımcısı Mustafa Berk Çelik’in yanı sıra Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Üniversitesi, SGK, İŞKUR, KOSGEB, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA), İl Ticaret Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve yönetim kurulu üyeleri toplantıya katıldı. Toplantıya kamu kurum ve kuruluşları ile STK temsilcileri katıldı.

ETSO’yu temsilen Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serhat Kılıç ve Yönetim Kurulu Üyesi Celalettin Çetinkaya’nın katıldığı toplantıda, İŞKUR İl Müdürü Abdulkadir Keyifli ve Milli Eğitim İl Müdürü Yakup Yıldız, istihdamla ilgili faaliyetler, planlar ve çözüm önerilerine ilişkin sunum yaptı. Toplantıda İl Emniyet Müdürlüğü’nden Perihan Tekavut da heyet üyelerine ‘Çocuk İşçiliğinin Önlenmesine Yönelik Çalışmalar’, Erzurum Tarım ve Orman Müdürü Alpaslan Kenger ise ‘Tarımsal İstihdamın ve Tarımsal İşgücünün Artırılması’ konusunda bilgi verdi.

Toplantı, meclis üyelerinin görüş, öneri ve taleplerinin değerlendirilmesiyle sona erdi. – ERZURUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu