Haber

Manavgat Yangınında felçli eşiyle evinden çıkmayan İbrahim Deniz, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Murat Kurum tarafından ziyaret edildi.

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum, Manavgat yangınında felçli eşi Ayşe Deniz’i yalnız bırakmamak için evinden çıkmak istemeyen İbrahim Deniz’i (80) ziyaret etti. O anları sosyal medya hesabından görüntüyle paylaşan Kurum, “İbrahim amcaya sözümüz vardı, ailece ziyarete geldik” dedi.

Manavgat’ta 28 Temmuz 2021’de başlayan ve 10 gün süren orman yangınının ardından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bölgenin tekrar eski haline getirilmesi için yoğun çalışma yürüttü. ayakları. Yangında felçli eşinden “Gerekirse birlikte ölürüz ama sizi bırakmam” diyerek ayrılmayan İbrahim Deniz ile karşılaşan Kurum, çiftin devam ettiğini görünce “Sizi başka bir yere taşıyalım” teklifinde bulundu. Bir kısmı hasar gören odadaki canlarını ancak çift kabul etmedi. Bunun üzerine Kurum, hasar tespit çalışması tamamlandıktan sonra önce Deniz çiftinin evinin yapılmasını istedi. Çiftin onarılan evi 15 günde teslim edildi.

2 YIL SONRA AİLESİYLE GÖRÜŞTÜ Yangının ikinci yılında Murat Kurum, Deniz çiftini unutmadı. Kurum, eşi Şengül ve kızı Zehra ile Deniz çiftini ziyarete gitti. İbrahim Deniz, “manevi evladım” dediği Kurum’a uzun uzun sarılarak, “Ben oğlum, seni çok seviyorum, çok özledim” diyerek selam verdi. Daha sonra kurum, “Borcum sensin” diyen Ayşe Deniz’in elini öperek sordu. İbrahim Deniz, kendisini bir süre konakta ağırladıktan sonra bahçede yetiştirdiği karpuzu Kurum ailesine ikram etti. O anları sosyal medya hesabından görüntüyle paylaşan Kurum, “2 yıl önce Manavgat faciasında İbrahim Amca ile karşılaştık. Felçli eşiyle birlikte alevler içinde kaldı. Çok şükür sağ salim kurtardık, yapıp teslim ettik. 15 günde evini. Geldik. Sağol İbrahim amca” dedi. MANAVGAT’TA 1 YILDA TESLİM EDİLEN KONUTLAR

Manavgat yangınının ardından 20 gün bölgede kalan Murat Kurum, yaraların sarılması için bakanlığın tüm imkanlarını ve ilgili kurumlarını seferber etti. Altyapı-üstyapı çalışmaları yapılmış ve bir yıl içerisinde yöre mimarisine uygun 2+1, 3+1 olmak üzere 148’i tek katlı, 762’si çift katlı olmak üzere 910 adet köy evinin inşaatına başlanmıştır. bölge. Bir yıl daha dolmadan 550 konutun anahtarları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından mağdurlara teslim edildi.

sariveliler-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu