Ekonomi

Borsa İstanbul güne yatay başladı

Investing.com – BİST 100endeks güne %0,1’lik kısmi artışla 4956,26 puandan başladı.

BIST 100 dünkü işlemlerde %3,83 yükselirken, endeks günü 4951,35 puandan kapattı. BankacılıkBIST 100, endeksin desteklediği yükselişle 14 Mayıs seçimlerinin ardından yaşadığı sert düşüşün ardından kayıplarını toparladı.

Borsa İstanbul’daki yatay açılışın ardından BIST 100 endeksi ilk dönemde hafif hareket etti. Endeks, ilk saatte yarım puanlık düşüşle 4.920 puanı test etti.

Borsa İstanbul’da şube bazında madeni eserler %2 artışla piyasadan olumlu ayrıştı. Perakende satışVe KOBİ bölümünde de kısmi bir yükseliş var. Yatay açılışın ardından yapılan satışların ardından bankalar ve Holding, ilk saatte %1’in üzerinde düştü. SporVe teknolojiendeksi de açılışta en çok gerileyen diğer endeks oldu.

BIST 100 endeksinde yer alan hisse senetlerinin ortasında KONYA, ÇİMSA, KOZAL, GWIND, KOZAAgüne yükselişle başlayan hisselerin zirvesinde yer aldı.

BIST 100’de güne satıcılı başlayan hisse senetleri; VESTL, ARCLK, TSKB, KLRHOVe VAKBNdevam ederken.

Borsa İstanbul’da, GENEL, YEŞİLVe KONKAdiğer öne çıkan hisseler ise MARKAbaz serisini sürdürerek en çok düşüş kaydeden pay olmaya devam etti.

Author: Günay Caymaz

Borsa bilgileri, uygun fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

haber-altintas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu